پنج‌شنبه, 11 آذر 1400
  • ساعت : ۱۰:۴۵:۱۴
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ 
  • کد خبر : ۷۳۱۵
حفظ و حراست از حریم خطوط لوله انتقال گاز استان های شمالی با 12607 مورد بازدید از مسیر خط
سرپرست منطقه 9 عملیات انتقال گاز از 12 هزار و 607 مورد بازدید مسیر خط انتقال گاز جهت حفظ و حراست از حریم خطوط لوله در 6 ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی منطقه 9 عملیات انتقال گاز، محی الدین مفخمی در تشریح این خبر اظهار کرد: بی شک خطوط لوله گاز کشور از ﺷﺮﯾﺎﻧﻬﺎی ﻣﻬﻢ اﻗﺘﺼﺎدی و از ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ ﻫﺎی ارزﺷﻤﻨﺪ ﻣﻠـﯽ ﺑـﻪ ﺷـﻤﺎرﻣﯽ رود و حفظ و نگهداری از حریم این خطوط  از اهمیت بالایی برخوردار است، وجود جنگل، کوه، رودخانه های خوشان در منطقه 9 و مجاورت استان های شمالی با دریا، مشکلات نگهداری و امر صیانت از حرایم خطوط لوله را بسیار دشوارتر کرده است.

وی با بیان اینکه ارزش ریالی اراضی و تراکم جمعیت در منطقه و عبور خطوط لوله از مجاورت اراضی کشاورزی و مسکونی، تجاوز به حریم خطوط لوله گاز را در این منطقه نسبت به مناطق دیگر چندین برابر کرده است، افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون 12 هزار و 607 مورد بازدید از مسیر خط انتقال گاز در منطقه 9 انجام شد و  50  اخطار به متجاوزین حریم ایمنی و 84 اخطار به متجاوزین حریم اختصاصی خطوط لوله در استان های شمالی داده شده است.

سرپرست منطقه 9 عملیات انتقال گاز از 33 مورد رفع تجاوز از حریم اختصاصی بدون درخواست  از مراجع قضایی، توسط همکاران حراست در 6 ماهه نخست سال در منطقه خبر داد و خاطرنشان کرد: 259 مورد بازدید و پاسخگویی به استعلام ها در این بازه زمانی انجام شده است.

مفخمی ضمن قدردانی از واحد حراست منطقه با بیان اینکه خطوط لوله انتقال گاز بواسطه فشار بالای گاز طبیعی دارای حریم ایمنی هستند، یادآور شد: یکی از مهمترین وظایف منطقه، صیانت از حرایم اختصاصی و ایمنی خطوط لوله انتقال گاز بوده و همکاری و همراهی سایر سازمانها، ارگانها و ادارات دولتی در راستای رعایت و حفظ حرایم ایمنی و اختصاصی خطوط لوله انتقال گاز  ضروری است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.14.0
    V5.7.14.0