پنج‌شنبه, 7 بهمن 1400
  • ساعت : ۹:۳۰:۲۳
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ 
  • کد خبر : ۷۴۴۴
استفاده از تجهیزات بومی سازی شده در تعمیرات اساسی توربین تأسیسات حیاتی رشت
تعمیرات اساسی توربین نوسکی واحد سوم تاسیسات رشت با استفاده از تجهیزات بومی سازی شده و تلاش و تجارب همکاران جوان و متخصص منطقه 9 عملیات انتقال گاز با موفقیت به اتمام رسید.

به گزارش روابط عمومی منطقه 9 عملیات انتقال گاز، محی الدین مفخمی امروز با اعلام این خبر اظهار کرد: تاسیسات تقویت فشار گاز رشت یکی از تاسیسات مهم و استراتژیک منطقه 9 عملیات انتقال گاز است که وظیفه تامین گاز استان های شمالی کشور را عهده دار می باشد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه انتقال گاز توسط توربوکمپرسورهای تقویت فشار صورت می گیرد، انجام تعمیرات اساسی این دستگاه ها نقش مهمی در تحقق انتقال ایمن و پایدار گاز خواهد داشت.

سرپرست منطقه 9 عملیات انتقال گاز افزود: تعمیرات اساسی 10 هزار ساعته توربین نوسکی واحد سوم تاسیسات تقویت فشار گاز رشت با استفاده از توان و تجارب همکاران جوان و متخصص منطقه در بازه زمانی تعریف شده انجام و پس از تست عملکرد و بررسی سیستم های حفاظتی با موفقیت در سرویس قرار گرفت.

مفخمی با اشاره به بازسازی مجموعه guide vain این توربین که بین مراحل HP و LPنصب است، اعلام کرد: در تعمیرات اساسی انجام شده، از بابیت های جدید روز دنیا در یاتاقان های توربین استفاده شده و تجهیزات بومی سازی شده مانند OIL DEFLECTION RING نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

سرپرست منطقه 9 عملیات انتقال گاز، افزایش قابلیت اطمینان تاسیسات، انتقال پایدار، پاک و ایمن گاز، جلوگیری از بروز خرابی های احتمالی و کاهش هزینه های تعمیرات و نگهداری را از جمله مزایای انجام تعمیرات اساسی برشمرد و از تلاش های مجموعه عملیات ایستگاه های منطقه  قدردانی کرد.

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    5.7.14.0
    V5.7.14.0