پنج‌شنبه, 7 بهمن 1400
  • ساعت : ۱۲:۹:۱۴
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ 
  • کد خبر : ۷۴۶۵
افزایش پایداری شبكه انتقال گاز در استان گیلان با اجرای پروژه های ایمن سازی در خطوط لوله
اجرای پروژه های ایمن سازی خطوط لوله گاز در تقاطع با رودخانه های مرسه رود کلاچای و چلوند آستارا و همچنین نواحی رانشی گنبک و دره ذغال سنگ به اتمام رسید.

به گزارش روابط عمومی منطقه 9 عملیات انتقال گاز، محی الدین مفخمی با اعلام این خبر اظهار کرد: شرایط جغرافیایی منطقه به‌واسطه جنگل، کوه و همچنین مجاورت با دریا، این منطقه را از دیگر مناطق عملیاتی متمایز و همچنین وجود رودخانه‌های خروشان در منطقه، مشکلات نگهداری از خطوط لوله و حفظ و حراست از آنها را دشوارتر کرده و ایمن‌سازی خطوط لوله در تقاطع رودخانه‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی افزود: در سال های اخیر منطقه ۹ برای جلوگیری از مشکلات ناشی از سیل و طغیان رودخانه‌ها، پروژه‌های ایمن‌سازی خطوط لوله گاز در بستر رودخانه‌ها در استان های شمالی را در دستور کار قرار داده است.

سرپرست منطقه 9 با اعلام اینکه عملیات ایمن سازی خط لوله در تقاطع با رودخانه های چلوند آستارا و مرسه رود کلاچای در استان گیلان به اتمام رسید، خاطرنشان کرد: حوضچه آرامش، دیوار حائل در رودخانه مرسه رود کلاچای و دیواره سنگی ساحلی در رودخانه چلوند جهت ایمن سازی خط لوله گاز در تقاطع با این رودخانه ها احداث شده است.

مفخمی ضمن اعلام اتمام پروژه های ایمن سازی خطوط لوله در دو رودخانه مرسه رود و چلوند خاطرنشان کرد: با توجه به کوهستانی و رانشی بودن منطقه گنبک و دره ذغال سنگ، برای جلوگیری از رانش زمین و محافظت از خط لوله، دیوار و زهکش جهت تثبیت خاک در این نواحی احداث و پروژه ایمن سازی خط در این نقاط نیز به اتمام رسیده است.

سرپرست منطقه 9 عملیات انتقال گاز در پایان یادآور شد: در استان گیلان پروژه های ایمن سازی خط لوله در رودخانه های پشت کلای دیلمان با پیشرفت 80 درصدی و رودخانه سرولات چابکسر با پیشرفت 50 درصدی در حال اجراست.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.14.0
    V5.7.14.0