جمعه, 30 ارديبهشت 1401
  • ساعت : ۹:۳۰:۴۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ 
  • کد خبر : ۷۶۷۱
برای نخستین بار در کشور
بومی سازی 78 قطعه و تعمیرات توربین تاسیسات تقویت فشار گاز در منطقه 9 عملیات
سرپرست منطقه 9 عملیات انتقال گاز از بومی سازی 78 قطعه و تعمیر و راه اندازی توربین تاسیسات تقویت فشار گاز قلعه جیق برای نخستین بار در کشور پس از 2 سال مطالعه و تلاش مستمر شبانه روزی به دست توانمند متخصصان جوان ایرانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی منطقه 9 عملیات انتقال گاز، محی الدین مفخمی امروز با اعلام این خبر اظهار کرد: اقدام ارزشمند تعمیرات اساسی توربین B تاسیسات قلعه جیق در استان گلستان با توجه به عدم امکان تامین اقلام توربین MAN و انتقال این توربین به خارج از کشور به واسطه شرایط خاص حاکم، توسط متخصصان جوان شرکت انتقال گاز ایران در منطقه 9 عملیات برای نخستین بار در کشور انجام شد.
مفخمی با اعلام اینکه در سال های گذشته توربین تاسیسات قلعه جیق به صورت پکیج کامل به کشور سازنده (آلمان) ارسال و بعد از مونتاژ قطعات و بالانس توسط کارشناسان آلمانی نصب و راه اندازی می شد، افزود: مذاکراتی در خصوص انجام تعمیرات اساسی با شرکت سازنده در چندین مرحله صورت گرفت که این درخواست به دلیل شرایط خاص بین المللی قابل اجرا نبود.
وی اظهار داشت: تعمیرات این توربین توسط کارشناسان مجموعه معاونت عملیات تاسیسات تقویت فشار گاز منطقه 9 پس از 2 سال مطالعه و تلاش مستمر شبانه روزی و ابتکارات ارائه شده و بومی سازی 78 قطعه و بازسازی برخی اقلام انجام گردید.
مفخمی با بیان اینکه پس از اتمام فرایند تعمیرات اساسی، توربین تاسیسات با موفقیت استارت، راه اندازی و آماده بهره برداری شد، ادامه داد: در راستای توانمند سازی و خودکفایی هرچه بیشتر، برنامه ریزی جهت ساخت داخل برخی از قسمت های دیگر توربین نیز از طریق مراکز علمی و شرکت توانمند و دانش بنیان داخلی با جدیت در دست بررسی و اقدام می باشد.
سرپرست منطقه 9 عملیات انتقال گاز از همکاران متعهد، متخصص ستادی و عملیاتی منطقه که این پروژه مهم به دست توانمند آنها رقم خورده است، قدردانی کرد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.14.0
    V5.7.14.0