جمعه, 30 ارديبهشت 1401
  • ساعت : ۱۱:۳۱:۳۵
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ 
  • کد خبر : ۷۶۸۱
طی 9 ماهه سال جاری در منطقه 9 عملیات انجام شد
افزایش 16 درصدی حجم گاز عبوری از منطقه 9 عملیات انتقال گاز
محی الدین مفخمی از افزایش 16 درصدی حجم گاز عبوری از این منطقه در 9 ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی منطقه 9 عملیات انتقال گاز، محی الدین مفخمی، با اعلام این خبر اظهار کرد: حجم گاز عبوری از این منطقه در 9 ماهه سال جاری 17/2 میلیارد مترمکعب بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 16/2 درصدی را نشان می دهد.
وی با بیان اینکه حجم گاز عبوری شامل مجموع گازهای تحویلی به استان‌های شمالی و انتقال داده به مناطق مجاور است، افزود: حجم گاز تحویلی به شرکت های گاز استانی تحت پوشش منطقه (گلستان، مازندران، گیلان) در 9 ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 13 درصد افزایش داشته است.
سرپرست منطقه 9 عملیات انتقال گاز ادامه داد: همچنین در این مدت حجم گاز انتقالی به مناطق مجاور نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته 28/9 درصد افزایش را نشان می دهد.
مفخمی با بیان اینکه تعمیرات اساسی ایستگاه های تقویت فشار و تعمیرات پیشگیرانه حاصل از پروژه پیگرانی هوشمند سال جاری در منطقه به موقع به اتمام رسید، بیان کرد: منطقه 9 برای مواجهه با بحران های احتمالی در زمستان و پایداری جریان گاز استان های شمالی در سطح آمادگی بالایی قرار دارد.
سرپرست منطقه 9 از تلاش ها و اقدامات موثر همه کارکنان ستادی و عملیاتی منطقه در راستای تحقق اهداف شرکت انتقال گاز ایران در انتقال پاک، ایمن، پایدار و بهره ور گاز طبیعی قدردانی کرد. 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.14.0
    V5.7.14.0